Portekiz basınından maç öncesi çarpıcı yorum: Türklerin Ronaldo sevgisi

EURO 2024 F Grubu’nda Çekya’yı son dakikada bulduğu golle yenen Portekiz, yarınki Türkiye maçında en çok yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo’ya güveniyor. Portekiz basınından Abola, kritik karşılaşma öncesinde Türklerin, milli futbolcularına gösterdiği ilgiyi haberleştirdi.

Almanya’da milyonlarca Türk kökenli insanın yaşadığı belirtilerek, yarın oynanacak maçta tribünde seyirci üstünlüğünün kimde olacağının şimdiden belli olduğu ifade edilerek “Dortmund Stadyumu’nda Portekizlilerden daha fazla Türk taraftarın olması bekleniyor, ama muhtemelen herkesten daha fazla Ronaldo taraftarı olacak” denildi.

‘EN ÇOK İLGİ GÖREN FUTBOLCU RONALDO’

Mbappe gibi isimlerin de turnuvada bulunmasına karşın Almanya’da en çok ilgiyi gören futbolcunun Cristiano Ronaldo olduğu savunuldu. 39 yaşındaki oyuncunun her milletten hayranları olduğu, Portekiz takımının Almanya’daki kampına futbolcuyu görmek, onunla fotoğraf çekilebilmek için gelen Türkler de olduğu vurgulandı.

Türklerin Ronaldo sevgisi hakkında şu ifadeler kullanıldı: “Cristiano Ronaldo, dünyanın her yerinde tanınan küresel bir isim ve Almanya’da başka hiçbir Portekizli oyuncuya nasip olmayan bir medya ilgisine sahip. Futbol tutkusunun çoğu zaman aşırıya kaçtığı Türkiye söz konusu olduğunda ise, bu sevgi hayal edilemeyecek boyutlara ulaşıyor.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir