Erdoğan: Teknofest gençliği gümbür gümbür geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen ‘Sporcu ve Gençlik Temsilcileriyle Buluşma Programı’na katıldı. Programda Yücel Arzen Hacıoğulları tarafından bestelenen 19 Mayıs Marşı ilk kez seslendirildi.

Erdoğan, programdaki konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

İSTİKLAL MEŞALESİ GENÇLERİN OMUZLARINDA ANADOLU’YA YAYILDI: Sevgili gençler, kıymetli sporcularımız sizleri muhabbetle selamlıyorum. Tüm genç kardeşlerime sevgilerimi, saygılarımı gönderiyorum. 19 Mayıs vesilesi ile sizlerle olmanın, sizlerin heyecanının taşımamın bahtiyarlığı sözlerle ifade edilemez. Türk gençliğini temsilen siyasette bilimde, müzikte gurur kaynağı olan gençlerimiz de bulunuyor. Her birinize bizlere yaşattığınız mutluluklar için teşekkür ediyorum. Rabbim ayağınıza taş değdirmesin. Bu topraklarda mücadele halindeyiz. Tüm dünyaya Çanakkale Geçilmez dedirttiğimiz destanın kahramanı gençlerden oluşuyordu. Gençler milli mücadelenin de ön saftaki neferleri oldu. İstiklal Meşalesi gençlerin omuzlarında Anadolu’ya yayıldı. 19 Mayıs hür ve bağımsız yaşama kararlılığının sembolüdür. 19 Mayıs esarete karşı özgürlüğün sembolüdür. 19 Mayıs Türkiye’nin kuruluş milletimizin kurtuluş mücadelesine dönüşmüştür.

TEKNOFEST GENÇLİĞİ HAYATIN HER ALANINDA GÜMBÜR GÜMBÜR GELMEKTEDİR: Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyorum. 19 Mayıs’ın gençlerimizin bayramı olması tesadüf eseri değildir. 19 Mayıs siz gençler için umut kaynağı olmuştur. Ülkemizin kalkınma ilerleme çabalarının merkezinde yine gençlerimiz önemli yere sahip. Askerlerimizin, polislerimizin çoğu sizin yaşlarınızdaki gençlerden oluşuyor. Milli savaş uçağımız Kaan’ın geliştirilmesinde, hava araçlarımızın üretiminde gençler öncü roller üstleniyor. Gençlerimiz daha fazla ön plana çıkıyor ve adından söz ettiriyor. Parlamentoda, belediye yönetimlerinde eskiye kıyasla daha çok genç arkadaşlarımız var. Teknofest gençliği hayatın her alanında gümbür gümbür gelmektedir. Bundan iftihar ediyoruz.

SPORCULARIMIZ ARTIK MADALYASIZ DÖNMÜYOR: Seçilme yaşını 30’den 25’e sonra da 18’e düşürdük. Siyasetin, bürokrasinin kapılarını gençlere açarak gençlerimize en büyük yatırımları yaparak her alanda gençlerimizi destekliyoruz, tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Dünyada yıldızı giderek parlayan Türkiye’nin spordaki çıtasını yükseltmesinden memnuniyet duyuyoruz. Yeni spor dallarında kürsüye çıkmaya başladık. Sporcularımız artık madalyasız dönmüyor. Kürsüyü domine etmeye başladık. Başarılarının yanında centilmenlikleri ile de takdir kazanıyor. Spora ve sporcuya sahip çıkıyoruz. Olimpiyatlarda yakalanan ivmeyi devam ettirdiler. Sporcularımıza güveniyorum. Sizlerden göğsümüzü kabartacak güzel haberler bekliyorum. Tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir