Elçin Sangu ile gündem oldu: Nedir bu Baldur’s Gate 3

Larian Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan Baldur’s Gate 3, erken erişime açıldığından beri bütün çevrelerden büyük beğeni toplamasının yanı sıra oyun dünyasının Oscarları olarak bilinen The Game Awards’ta ödüllerinde de Yılın Oyunu ödülünün de sahibi oldu.

Bugüne kadar oyuncular tarafından tekrar tekrar oynanan Baldur’s Gate 3, şu sıralar tekrar gündemde. Nedeni ise oyuncu Elçin Sangu’nun paylaşımı. Sangu’nun paylaşımı sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Baldur’s Gate 3 oynadığını söylemesi üzerine oyun hem Türkiye’nin gündemine taşındı hem de sosyal medyada oyun severler tarafından yeniden övülmeye başladı.

BALDUR’S GATE 3 NEDİR, NASIL BİR OYUNDUR

Larian Studios tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir rol yapma video oyunu Baldur’s Gate 3, Dungeons & Dragons (D&D) masaüstü rol yapma sistemine dayanan Baldur’s Gate serisinin üçüncü ana oyunu olan yapımın erken erişim sürümü 6 Ekim 2020’de macOS, Windows ve Stadia’da yayınlandı. Oyunun tam sürümü ise tüm sektörü sarsarak 3 Ağustos 2023’te yayınlandı.

BALDUR’S GATE 3’ÜN OYNANIŞI NASILDIR

Baldur’s Gate 3, hem tek oyunculu hem de çok oyunculu şekilde oynanabilen unsurlar sunan bir rol yapma video oyunudur. Oyun içerisinde hazır karakterleri ya da kendi oluşturacağınız karakterler ile oyunun evrenini ve keşfetmeye başlıyorsunuz.

İsteğe bağlı olarak, oyuncular karakterlerinden birini alıp bir grup oluşturmak için diğer oyuncularla çevrimiçi takım da kurabiliyorlar. Böylelikle Oyunun evrenini 4 arkadaş beraber keşfedebiliyor. Öte yandan oyunun hikayesi alınan kararlar ve seçilen yollarla da değişim gösteriyor.

Baldur’s Gate serisinin önceki oyunlarından farklı olarak Baldur’s Gate 3, Larian’ın önceki oyunları Divinity’ye benzer şekilde sıra tabanlı bir dövüş mekaniğine sahip. Özellikle Divinity: Original Sin ve Divinity: Original Sin II oyunlarında büyük beğeni toplayan dövüş mekaniğine benzer şekilde oluşturulan savaş sistemi, D&D 5th Edition kurallarına dayanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir