Burhaniye Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi, Türkiye Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu’nun (DEGÜF) önemli toplantısına ev sahipliği yaptı

Toplantıda, deve güreşlerinin tarihleri, uygulanacak kurallar ve devecilerin talepleri gibi önemli konular masaya yatırıldı.

Devecilik kültürünü desteklediğini ifade eden konuşma gerçekleştiren Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Devecilik, tarihimizin ve kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Burhaniye olarak, bu kültürü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak bizim görevimizdir. Deve güreşleri, toplumumuzun birlik ve beraberliğini pekiştiren bir etkinliktir. Burhaniye Belediyesi olarak, bu kültürün korunması ve sürdürülebilirliği için her türlü desteği vermeye hazırız. Geleneklerimizi yaşatmak adına hep birlikte çalışacağız ve devecilik kültürünü daha da ileriye taşıyacağız.” dedi.

Büyük bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan mutlu olduğunu ifade eden Burhaniye Belediye Meclis Başkan Vekili Tarık Erdil, “Türkiye Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu’nun önemli bir toplantısına ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Burhaniye Belediyesi olarak, devecilik geleneğimize ve deve güreşlerine olan desteğimizi her zaman sürdürmekte kararlıyız. Devecilik, köklü bir kültürün parçasıdır. Bu kültürü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak, bizim için büyük bir sorumluluktur.” dedi.

Toplantı, katılımcıların yoğun ilgisi ve olumlu geri dönüşleriyle sona erdi. Toplantı sonunda Deve Güreşi Federasyon Başkanı Mehmet Sümer tarafından Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’e devecilik kültürüne binaen hediyesini takdim etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir