Ağır taşıtlar pazar günü belirli güzergâhta trafiğe çıkmayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bayram tatili dönüşü oluşacak yoğunluğun önüne geçebilmek için İçişleri Bakanlığı ile alınan ortak karar neticesinde ağır taşıtların belirli güzergahlarda pazar günü için trafiğe çıkmayacağını bildirdi.

İstanbul’da, bayram dönüşünün eğitim öğretim yılı ara tatilinin bitişine denk gelmesi nedeniyle, belli saatler arası ağır tonajlı ve yük taşıyan araçların bazı yollara girişi yasaklanmıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “D100 Karayolu, O-7 (Kuzey Marmara), O-3 (TEM) ve tüm bağlantı yollarına, TIR garajları, gümrük sahaları, limanlar, antrepolar vb. yerlerde bulunan ağır tonajlı ve yük taşıyan araçların çıkış yapmasına müsaade edilmeyecektir. 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 05.00’den itibaren 15 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar kamyon, tır, beton mikseri vb. ağır tonajlı araçların girişlerine müsaade edilmeyecektir” denildi.

Trabzon Hafif Raylı Sistem Projesi 2028 müjdesi

Bakan Uraloğlu, Ramazan Bayramı için gittiği memleketi Trabzon’da yaptığı açıklamada, Trabzon Hafif Raylı Sistem Projesi ile ilgili gelen soru karşısında da, “Trabzon hafif raylı sistem projesinin proje çalışmasına bu yıl başlayacağız. Proje çalışmasını önümüzdeki yıl bitirip ihalesine çıkacağız ve 2028’e kadar inşallah hafif raylı sistemi Trabzon kazandırmayı planlıyoruz” yanıtı verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir